Anglicy i StuG III | www.Figus.pl - figurki do sklejania
Anglicy i StuG III

Anglicy i StuG III

Dzisiaj w galerii przedstawiamy zdjęcia figurek z dioramy Radka Pitucha „Jerry got this”. Figurki zostały wyrzeźbione dla Adalbertusa. Pierwsza ukazała się już półtora roku temu, druga będzie dostępna na początku lutego. O rzeźbieniu drugiej figurki pisaliśmy już na łamach figusa.

zniszczony Stug na Liniii Gotów 1944

Figurki Anglików na dioramie

Scenka przedstawiona na dioramie miał miejsce w maju 1944 roku na linii gotów. dwóch brytyjskich żołnierzy ogląda wrak niemieckiego działa samobieżnego StuG III/40, trafionego bezpośrednio w płytę czołową kadłuba. Żołnierze noszą mundury Battle Dress i Khaki Drill bez jakichkolwiek oznak rozpoznawczych. Mogą to więc być Anglicy, Nowozelandczycy lub Polacy. Ograniczeniem zastosowania figurek będzie więc inwencja modelarza.

tommy w battle dressie - gotowa figurkafigurki zywiczne w luźnych pozach

Galeria zdjęć Tommies

Atrakcyjnie wyglądająca dioramka z dwoma Tommies jest szeroko omówiona na blogu Radka Pitucha. Tutaj przedstawiamy tylko kilka zdjęć. Żołnierze w luźnej pozie obserwują skutki ognia, kto wie czy nie własnego czołgu lub działa.  Warto zwrócić uwagę na bardzo jednolity kolor całego otoczenia, rozgrzanego już we włoskiej wiośnie. Umiejętne różnicowanie odcieni pozwala wyodrębnić poszczególne elementy dioramy bez zaburzenia jednolitej tonacji dioramy.

  Jery-got-this

ale-dostal

kliknij aby przejść do sklepu

Zapraszam do komentowania!

4 komentarze do “Anglicy i StuG III”

 1. WARLORD napisał(a):

  Moim zdaniem super! Oddanie sceny z fotografii jest zawsze bardzo trudne, a tu wyszło doskonale. Ponadto mimo, że cała diorama jest w jednej tonacji to nie nudzi, wręcz przeciwnie przyciąga wzrok.

 2. Wojtek napisał(a):

  Trudno jest mi się powstrzymać od chwalenia produktu, który będzie w mojej ofercie… Warto zwrócić uwagę na bardzo inteligentne i z dużym wyczuciem wypracowane fałdy i detale munduru. Figurka bez broni i oporządzenia, a jednak ma dużo ciekawych i naturalnych szczegółów pozwalających się wyżyć malarzowi figurek.

  Fajnie też wyrzeźbione są detale z tyłu. Nie brakuje szwów i drobnych fałdek. Myślę, że Radek robi za każdym razem duże kroki do przodu w warsztacie rzeźbiarskim. Ujawnię rąbka tajemnicy – mamy omówionych kilka kolejnych figurek…

 3. Sebastian napisał(a):

  Bardzo fajny serwis figurkowy. Prezentuje dość ciekawe produkty nie tylko z gamy figur ale i dodatków. Chciałbym w miarę możliwości zobaczyć np. step by step malowania figurek z DAK bo nie ukrywam ten temat mnie interesuje najbardziej.

 4. Mateusz napisał(a):

  Przede wszystkim należy pogratulować koncepcji odtworzenia sceny z fotografii. Pomijając aspekt tworzenia dioramy, która miałaby nawiązywać do zdjęcia, to tak zrobione figurki pozwalają na stworzenie wielu innych realistycznych scen z udziałem wszelkiego sprzętu, nie mówiąc już o „scenkach rodzajowych”.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *