Blog

Kwietniowy konkurs figusa

Zamieszczony przez dn. 22 Kwi 2013 w Blog | 18 komentarzy

Kwietniowy konkurs figusa

Przyszedł czas aby rozpocząć konkurs kwietniowy… zanim zacznie się maj. Tym razem na tapetę weźmiemy malowanie figurek. Wszyscy chyba znamy poradniki „krok-po-kroku” o tym jak malować i cieniować figurki. Wszyscy też pewnie wiemy, że nie wszystko da się uchwycić na kolejnych zdjęciach. Ja sam kilka razy usiłowałem wykonać zapis pracy przy malowaniu figurki, i z reguły w najbardziej ciekawym momencie dawałem się ponieść wenie twórczej i zapominałem zrobić tych kilka najważniejszych zdjęć. (więcej…)

Wesołego Alleluja!

Zamieszczony przez dn. 30 Mar 2013 w Blog | 0 komentarzy

Wesołego Alleluja!

Wielkanoc dla modelarzy figurkowych, czym jest, czym może być?  Czasem wolnym na sklejanie modeli, wydarzeniem kulturowym, wspomnieniem historii czy  przeżyciem duchowego przejścia?  Przeczytaj krótki komentarz, życzenia i weź udział w konkursie ze starożytnej wojskowości. (więcej…)

Konkurs Figusa – marzec 2013

Zamieszczony przez dn. 9 Mar 2013 w Blog | 2 komentarze

Konkurs Figusa – marzec 2013

Przygotowałem konkurs dla czytelników naszego serwisu. Dawno już nie było u nas możliwości wygrania figurek, czas to naprawić. Konkurs będzie prosty, będzie łączył przyjemne z pożytecznym. (więcej…)

W drodze do Betlejem

Zamieszczony przez dn. 24 Gru 2012 w Blog | 0 komentarzy

W drodze do Betlejem

w drodze do Betlejem


W oczekiwaniu na ten niezwykły dzień, kiedy Bóg objawia się w osobie nagiego dziecięcia, ubodzy pastuszkowie przybieżają do szopy, zamożni  królowie-magowie zagubili się gdzieś w drodze, a ludziom dobrej woli głoszony jest pokój, chciałbym życzyć Tobie

Szczęśliwych Świąt (więcej…)

Serwis www.figus.pl

Zamieszczony przez dn. 8 Gru 2012 w Blog | 0 komentarzy

Serwis www.figus.pl

Mija pół roku od re-startu strony www.figus.pl. Pierwotnie był to blog z sondą na temat ponownego otwarcia sklepu Figus. Wyniki badań marketingowych pokazały, że ważniejsze jest teraz popularyzowanie figurek niż uruchamianie kolejnego sklepu z figurkami. Dla tego przekształcamy ten blog w serwis poświęcony miniaturowym żołnierzom. (więcej…)

Figurki z Bitwy Warszawskiej – podsumowanie

Zamieszczony przez dn. 7 Gru 2012 w Blog | 0 komentarzy

Figurki z Bitwy Warszawskiej – podsumowanie

Tekst o figurkach żołnierzy Wojska Polskiego z Bitwy Warszawskiej spotkał się z niespodziewanie dużym zainteresowaniem, co znalazło wyraz w ogromnej liczbie komentarzy. Serdecznie dziękuję wszystkim z Was, którzy poświęcili swój czas na zamieszczenie swoich uwag pod artykułem. Podoba mi się też autentyczność komentarzy, zawsze miłe pochwały, ale też uwagi i sugestie. Szczególnie dziękuję przedstawicielowi Towarzystwa Historycznego rok 1920 za cenne komentarze i propozycję współpracy. (więcej…)

Figurki żołnierzy – Bitwa Warszawska 1920

Zamieszczony przez dn. 24 Lis 2012 w Adalbertus, Blog, Galeria figurek | 18 komentarzy

Figurki żołnierzy – Bitwa Warszawska 1920

Bitwa Warszawska 1920 roku to największe Polskie Zwycięstwo 20 wieku. Niepodległe Państwo Polskie, po 123 latach niewoli potrafiło zmobilizować siły do zatrzymania pochodu Armii Czerwonej. Zaszczyt i chwała tym większa, że nikt nie pokonał w walce czerwonej armii doprowadzając do zwycięskiego pokoju. I już nikt tego więcej nie dokona. (więcej…)

Polandy i inne oznaki PSZ na zachodzie

Zamieszczony przez dn. 20 Paź 2012 w Adalbertus, Barwa i Broń, Blog | 4 komentarze

Polandy i inne oznaki PSZ na zachodzie

Zapraszam do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat oznak żołnierzy polskich na Zachodzie. Często docierają do mnie pytania modelarzy o możliwość zakupienia kalkomanii z oznakami „Poland” dla Polskich sił zbrojnych na Zachodzie. W wielu figurkach Adalbertus są dołączone kalkomanie z takimi oznakami, i modelarze są zainteresowani zakupem tych oznak poza zestawem z figurką. Zdecydowałem się nie stawiać więcej oporu żądaniom rynku, i pierwszy taki zestaw oznak jest już dostępny w naszym sklepie Adalbertus. Skorzystam też z okazji do przybliżenia historii stojącej za pojawieniem się tych oznak. (więcej…)

Polski Oficer, Wojna Polsko-Bolszewicka 1920, figurka 54mm

Zamieszczony przez dn. 14 Sie 2012 w Adalbertus, Blog, Galeria figurek | 6 komentarzy

Polski Oficer, Wojna Polsko-Bolszewicka 1920, figurka 54mm

Druga figurka z Wojny Polsko-Bolszewickiej to polski oficer z 55 Poznańskiego Pułk Piechoty 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w 1920 roku. Wielkopolska jednostka wsławiła się w odsieczy Lwowa na wiosnę 1919 roku, w obronie twierdzy w Bobrujsku na przełomie 1919-1920 roku. Następnie opóźniała natarcie na Warszawę, i brała udział w kontrofensywie znad Wieprza 16 sierpnia 1920 roku.

Niewątpliwie elita elit Wojska Polskiego w tym czasie. Marszałek Piłsudski porównywał ją z Legionami. (więcej…)

Merian Cooper 1920, figurka pilota 1:48 malowana aerografem

Zamieszczony przez dn. 14 Sie 2012 w Adalbertus, Blog, Galeria figurek | 0 komentarzy

Merian Cooper 1920, figurka pilota 1:48 malowana aerografem

Merian Cooper to postać niezwykła. Amerykański chłopak z rodziny, która walczyła o niepodległość w wojnie a Anglikami. Pilot wojskowy w Pierwszej Wojnie Światowej. Awanturnik na Wojnie Polsko-Bolszewickiej, czy też patriota i człowiek honoru w ówczesnym rozumieniu tego słowa. Magnat filmowy i laureat Oskara. Ojciec jednego z najwybitniejszych polskich tłumaczy i pisarza doskonałych kryminałów (Joe Alex). Wszystko w jednym!

W tym wpisie przedstawię trochę z jego legendy oraz opisze jak malowałem jego figurkę aerografem. (więcej…)