Kolejny debiutant na liście nowości figurkowych | www.Figus.pl - figurki do sklejania
Kolejny debiutant na liście nowości figurkowych

Kolejny debiutant na liście nowości figurkowych

W tym tygodniu lista nowości nie należy być może do najdłuższych, ale na pewno jest interesująca. Szeroki przekrój tematyczny powinien Wam ułatwić wybór tematu Waszego następnego projektu. Szczególnie interesująco wygląda debiut hiszpańskiej firmy Spades Models. Co jeszcze pojawiło się na sklepowych półkach? Zapraszam do lektury przeglądu figurkowych nowości.

Spades Models

Hiszpańska firma Spades Models debiutuje na rynku miniaturą SEAL Team Six. Figurka została przygotowana w żywicy, w skali 120 mm. W pudełku znajdują się m. in. 24 elementy żywiczne, kolorowa instrukcja, arkusik kalkomanii. To wszystko wygląda imponująco. Gołym okiem widać, że miniatura została przygotowana na wysokim poziomie, z dużą dbałością o detale. Atrakcyjności dodaje jeszcze dynamiczna poza. Waszym zmartwieniem będzie na pewno realistyczne odwzorowanie kamuflażu „pikselowego”, który aktualnie używany jest przez jednostkę.

SEAL Team Six SEAL Team Six SEAL Team Six

SEAL Team Six SEAL Team Six SEAL Team Six

SEAL Team Six SEAL Team Six

Pegaso Models

Dwie nowości rodem z Włoch. Pierwsza z nich to Roman Centurione, I sec. d.C., czyli metalowa figurka w skali 75 mm. Mimo ładnie przygotowanych detali stroju, miniatura ta jakoś do mnie nie przemawia. Poza nie jest zbyt interesująca i brak jest tego czegoś, co przykuwałoby uwagę. Druga z nowości to żywiczne popiersie Jacques De Molay, w skali 1/9. Postać ta została przedstawiona w momencie palenia na stosie i może dlatego również tej nowości nie uważam za zbyt udaną. Oczywiście co do samej jakości nie można mieć zarzutów i wszystko wygląda tak jak powinno.

Roman Centurione Roman Centurione Roman Centurione

Jacques De Molay Jacques De Molay Jacques De Molay

Gary Hunt Miniatures

Niezbyt znana na polskim rynku marka figurek Gary Hunt Miniatures przygotowała miniaturę, która raczej większej popularności jej nie przysporzy z racji na dość egzotyczną dla nas tematykę.  New Zealand Armed Constabulary to metalowa figurka w skali 54 mm. Figurka zdaje się wyglądać dość dobrze chociaż bez bliższej inspekcji i nieznajomości innych produktów tej firmy ciężko jest coś więcej powiedzieć.

New Zealand Armed Constabulary

Heroes and Villains Miniatures

Najnowszy produkt firmy Heroes and Villains Miniatures to popiersie żywiczne, w skali 1/12 zatytułowane Brother of the Coast – Tortuga, 1668. W zestawie znajduje się pięć elementów, które pozwolą na zmontowanie ciekawie wyglądającej postaci z opcjonalnym nakryciem głowy. Popiersie zostało bardzo ładnie przygotowane, a groźna mina dodaje uroku miniaturze.

Brother of the Coast Brother of the Coast

Brother of the Coast Brother of the Coast

ANT Miniatures

Miłośnicy nurtu post apokaliptycznego otrzymują od ANT Miniatures możliwość poszerzenia swojej kolekcji. ANT zapowiedział właśnie kontynuację serii post apokaliptycznej w postaci czterech nowych miniatur w skali 1/35:

RL-3505 – Post-Apocalyptic Rested Girl

RL-3506 – Post-Apocalyptic Painter/Graffiti Girl

RL-3507 – Post-Apocalyptic Girl with monster head/with butcher’s cleaver

RL-3508 – Post-Apocalyptic Tied Girl

Jak to często bywa w post apokaliptycznym świecie, dziewczyny mają problem ze znalezieniem odpowiedniego stroju, zwłaszcza jeżeli chodzi o górną część garderoby. Tak jakby wszystkie bluzki i topy zbiegły się po upadku cywilizacji. W przypadku ANT na szczęście stroje nie skurczyły się za bardzo i jeszcze trzymają się w granicach przyzwoitości. Rzeźbie nie można raczej nic zarzucić. Detale są ostre, a pozy naturalne.

Post-Apocalyptic Post-Apocalyptic

Post-Apocalyptic Post-Apocalyptic

Mantis Miniatures

Swoją listę nowości ogłosiła firma Mantis Miniatures. Na liście znajdują się dwie figurki amerykańskich żołnierzy z okresu II Wojny Światowej (jedna z nich to kierowca motocykla WLA do zestawu Mini Art), które można nabywać pojedynczo lub w zestawie, zestaw kotów oraz zestaw główek Niemców, wszystko w skali 1/35.

35056 – US WW2 Motorcycle WLA Rider

35057 – US Soldier

35058 – US Soldier & Rider

35059 – Animals Set 15 (cats)

MAC03 – Heads Set 1 (WW2 German Officers heads)

US Soldiers US Soldier US Soldier

Animals German Heads

N-S Prod

Najnowszy zestaw francuskiego producenta to „Four Bears” – Second Chief of the Mandan Tribe. Jest to żywiczna miniatura w skali 75 mm. W pudełku znajdują się 23 elementy, w tym podłoże, na którym znajdują się odlane elementy stroju. Figurka może nie wygląda imponująco, ale jest dobrze wykonana i dla znawców tematyki powinna być cennym dodatkiem do kolekcji.

Four Bears Four Bears

Stalingrad

O tych figurkach firmy Stalingrad już wspominaliśmy jako o zapowiedzi. Teraz już są one dostępne w sprzedaży i oprócz fotografii „w przygotowaniu” otrzymaliśmy box arty. Niezmiennie polecamy te zestawy, jak również inne produkty Stalingradu.

3051 – Russian Officers, 1939-43

3052 – Russian Tanker, 1939-45

3053 – Russian Soldier, 1940-45

3054 – Russian Soldier and Orphan, 1941-45

Russian Russian

Russian Russian

Russian Russian

Russian Russian

CMK

We współczesnym świecie coraz częściej spotykamy się z zagrożeniem terrorystycznym. Producenci modeli i figurek niezbyt wiele uwagi poświęcili temu zagadnieniu, dlatego tym goręcej przyjmujemy najnowszą figurkę firmy CMK – Bomb Disposal Technician. W zestawie przygotowanym w skali 1/35 znajduje się również element z bezbarwnej żywicy imitujący wizjer kasku saperskiego. Zestaw ten na pewno wart jest uwagi.

Bomb Disposal Technician Bomb Disposal Technician

Grenadier Miniatures

Najnowsza figurka Grenadier Miniatures to Private Perry, 24th Foot, Chillianwallah, 1849. Żywiczna miniatura została wyrzeźbiona przez Maurica Corry w skali 120 mm. Figurka prezentuje się świetnie, ale jednocześnie będzie wyzwaniem. Sporo umiejętności i wyobraźni będzie wymagało pomalowanie flagi, w czym na pewno pomocny będzie świetny box art. A czy Ty jesteś gotowy podjąć wyzwanie? Jeśli tak to pamiętaj, że producent zapowiedział produkcję tylko  120 egzemplarzy.

Private Perry

 

 

 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *