Najnowsze wieści z figurkowego rynku | www.Figus.pl - figurki do sklejania
Najnowsze wieści z figurkowego rynku

Najnowsze wieści z figurkowego rynku

Kolejne zestawienie, które nie wygląda imponująco pod względem ilości, natomiast interesująco pod względem tematycznym. I nie ważne czy bardziej Was interesuje modelarstwo historyczne, czy fantasy. Szeroki przekrój tematyczny pozwala mi wierzyć, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Icon

Icon zapowiedział figurkę zatytułowaną Berserker. Jest miniatura metalowa, w skali 60 mm. Figurka ta charakteryzuje się ładną, dynamiczną pozą oraz ciekawymi detalami. Skala jest dość nietypowa, ale być może uda się podciągnąć tę miniaturę pod nadzwyczaj wysokiego jegomościa w skali 54 mm.

Berserker Berserker

Hawk Miniatures

Najnowsze popiersie Hawk Miniatures to Skinners Horse in Mess Dress. Popiersie to jest w skali 1/10 i zostało przygotowane przez Roba Lane’a. Popiersie nie jest specjalnie interesujące, ze względu na tematykę, ale należy docenić dobrze przygotowane detale zarówno munduru, jak i twarzy.

Skinners Horse in Mess Dress Skinners Horse in Mess Dress Skinners Horse in Mess Dress

Skinners Horse in Mess Dress Skinners Horse in Mess Dress

Nocturna Models

Kolejne popiersie, chociaż tu mamy do czynienia z ponad połową postaci, to Malefic. Miniatura została przygotowana w żywicy, w skali 1/12, na podstawie postaci komiksowej. Na pewno należy docenić jej detale. Wątpliwości budzi natomiast poza, która nie zachwyca i nie wygląda zbyt naturalnie.

Malefic Malefic Malefic

Malefic Malefic

Tartar Miniatures

Tartar Miniatures zapowiedziało nową serię figurek pod wspólnym tytułem „Tartar 28”.  Jak nazwa wskazuje będą to miniatury w skali 28 mm. Pierwszą z nich ma być Mad Axe. W zestawie oprócz figurki znajduje się niewielka podstawka o wymiarach 2,5 x 2,5 cm. Figurka nie wyróżnia niczym specjalnym spośród innych miniatur tego typu, ale na pewno dobrze należy ocenić jej przygotowanie pod względem odwzorowania szczegółów.

Mad Axe Mad Axe Mad Axe Mad Axe

Mad Axe Mad Axe Mad Axe Mad Axe

Nuts Planet

Trzy nowe popiersia zapowiedziało Nuts Planet. Dwa z nich na pewno ucieszą fanów Gry o Tron. Night`s Watch oraz The Lord of Lion, to popiersia w skali 1/10. Każde z nich składa się z trzech elementów (w tym podstawki). Łączy je również duże podobieństwo do pierwowzorów i pięknie przygotowane detale. Trzecie z popiersi, Hector, Prince of Troy może Wam się wydać znajome. Otóż we wrześniu wspominaliśmy o nim w kontekście zapowiedzi firmy Benny’s Casting Lab.

Night`s Watch The Lord of Lion Hector

United Empire Miniatures

Kolejną figurkę wypuściło UEM. British 40th Foot Sergeant „1777” to żywiczna miniatura w skali 75 mm. Mam mieszane uczucia co do tej figurki. Odwzorowanie detali jest dobre, a poza dość oryginalna. No właśnie może zbyt oryginalna. Sierżant wygląda na oślepionego i poruszającego się po omacku. Nie do końca jestem przekonany, czy to dobrze będzie wyglądało.

British 40th Foot Sergeant "1777" British 40th Foot Sergeant "1777"

Galapagos Miniatures

Jeszcze stosunkowo młoda firma zapowiedziała swoje trzecie popiersie. Kyle-Heir to the bluesun zostało przygotowane w żywicy, w skali 1/10. Trzeba przyznać, że mimo braku wersji pomalowanej już wygląda bardzo zachęcająco. „Wygładzone” detale świetnie pasują do charakterystyki popiersia i aż się proszą o pomalowanie w pastelowych kolorach.

Kyle-Heir Kyle-Heir

Stalingrad

Kolejna długa lista nowości z firmy Stalingrad. Tym razem są na niej same miniatury żołnierzy Wermachtu. Lista jest naprawdę długa i jeżeli nie możecie się zdecydować, która z tych świetnie przygotowanych figurek powinna trafić do Waszej kolekcji, to możecie się pokusić o zakup zestawu zawierającego ich aż 10.

3061 – German Infantryman

3062 – German Infantryman

3063 – German MG team

3064 – German Infantry NCO

3065 – German Infantryman

3066 – German Infantryman

3067 – German Infantryman

3068 – German Infantryman

3069 – German Infantryman

3060 – German Infantry in action, Big Set

 German Infantryman  German Infantryman  German Infantryman  German Infantryman

 German Infantryman  German Infantryman  German Infantryman

German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantryman German Infantrymen Set

Master Box

Kolejny zestaw figurek plastikowych, który może zainteresować miłośników zestawów żywicznych. Otóż ukraiński Master Box zapowiedział swój pierwszy zestaw figurek z okresu Wielkiej Wojny. Nie znamy jeszcze szczegółów, a mamy do dyspozycji tylko kilka zdjęć. Zestaw zawiera żołnierzy brytyjskich i niemieckich z okresu walk nas Sommą w 1916 roku. Jak się wydaje figurki będą w skali 1/35 (wskazuje na to numer katalogowy 35158) i zostały przygotowane na podstawie fotografii, którą znajdziecie na stronie Master Boxa.

 Somme Battle Somme Battle Somme Battle Somme Battle

 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *