Ostatnia prosta przed Euro Militaire

Ostatnia prosta przed Euro Militaire

W najbliższy weekend odbędzie się Euro Militaire, czyli jedna z ważniejszych, jeśli nie najważniejsza z imprez dla modelarzy figurkowych. W ostatnim tygodniu przed finałem również otrzymujemy długą listę nowości, ale trzeba brać poprawkę, że część z nich swoją premierę będzie miała na Euro i do sprzedaży trafią one dopiero podczas imprezy lub nawet po jej zakończeniu. Co zatem nowego się pojawiło?

Ares Mythologic

Najnowsze miniatura Ares prezentuje się rewelacyjnie. Confederate Standard Bearer to żywiczna figurka w skali 75 mm. Jedyną wątpliwość budzi osadzenie drzewca w dłoni. Powinno być nieco głębsze, a chwyt pewniejszy, ale może kwestia uważniejszego montażu. Poza tym figurka ma fajną pozę i na pewno będzie się świetnie prezentowała w gablocie.

Confederate Standard BearerConfederate Standard Bearer

El Greco Miniatures

Deus Vult to popiersie żywiczne w skali 1/12. Już na pierwszy rzut oka widać ładne detale. Szczególnie dobrze prezentują się te na twarzy, która przecież w popiersiach jest najważniejsza. Drugie z popiersi, jeśli w ogóle można je tak nazwać to Byzantine Auxiliary. Tutaj również mamy do czynienia ze skalą 1/12 i z ładnie oddanymi detalami.

Deus VultDeus Vult

Byzantine AuxiliaryByzantine Auxiliary

Historia Miniatures

Najnowszy zestaw rodem z Grecji to Athenian Hoplite 479B.C.. Przygotowany w skali 75 mm, posiada ładne detale. Jest to czwarty zestaw tego producenta i kolejny, który pokazuje, ze miniatury tego producenta są tworzone z dużą dbałością o szczegóły.

Athenian HopliteAthenian HopliteAthenian Hoplite

Romeo Models

Identyczna skala i podobna tematyka to wstępna charakterystyka najnowszego produktu Romeo Models. Metalowa miniatura Thespian Hoplite wygląda oczywiście rewelacyjnie i jeżeli tylko interesuje Was ta tematyka to już zapewne dopisaliście nową pozycję do listy zakupów. Jeżeli się jeszcze wahacie to dodam, że autorem jest Maurizio Bruno.

Thespian HopliteThespian HopliteThespian Hoplite

Thespian HopliteThespian Hoplite

Draconia Miniatures

Nieco odmienną tematykę poruszyła Draconia. Khrom to metalowa figurka w skali 54 mm. Zestawowi nie można niczego zarzucić. Detale wyglądają dobrze, a poza wydaje się wyglądać naturalnie.

KhromKhrom

Stormtroopers

Kolejne popiersie Stormtroopers autorstwa Carla Reida. Private, 93rd Highlanders, Crimea 1854 wygląda po prostu rewelacyjnie, modelarzowi nie pozostaje nic innego jak tylko perfekcyjnie pomalować to cudo.

Private, 93rd Highlanders, Crimea 1854Private, 93rd Highlanders, Crimea 1854

Model Cellar

Niewielki przeskok w czasie i znajdujemy siew trakcie Wielkiej Wojny. Model Cellar kontynuuje serię pilotów z tego okresu i do sprzedaży trafiają kolejne dwie miniatury, które można nabywać pojedynczo lub w zestawie. Dobra rzeźba i naturalne pozy zasługują na uznanie. Figurki odlane są w żywicy, w skali 54 mm.

WWI German 2-seater crewman Pilot #2

WWI German 2-seater crewman Observer #2

WWI German 2-seater Crew #2 Pilot & Observer set

crewman crewman crewman crewman

crew

Tommy’s War

Niemalże identyczna tematyka, z tą różnicą, że chodzi o brytyjskiego pilota jest przedmiotem najnowszego zestawu Tommy’s War. Sergeant Pilot (flying uniform), 4 Squadron Royal Flying Corps, Belgium 1915 wyróżnia się jeszcze bardziej dynamiczną pozą. Detale i w tym przypadku zostały przygotowane na najwyższym poziomie.

Sergeant Pilot

Dolman Miniatures

Artillerie a Cheval de La Garde to najnowsza propozycja z Dolman Miniatures. Popiersie składa się z ośmiu elementów i zostało przygotowane w skali 1/10. Wszystkie szczegóły zostały przygotowane na wysokim poziomie i w związku z tym nie powinny zbytnio wydłużyć procesu przygotowania zestawu do malowania.

Artillerie a Cheval de La GardeArtillerie a Cheval de La GardeArtillerie a Cheval de La GardeArtillerie a Cheval de La Garde

SK Miniatures

Najnowsza propozycja SK Miniatures to William the Conqueror, w skali 75 mm. Muszę przyznać, że jestem dość zawiedziony, gdyż jak zobaczyłem zdjęcia to pomyślałem, że facet ma nieco damsko wyglądający sweter na sobie. Dopiero po chwili uzmysłowiłem sobie, ze to jest raczej kolczuga. Po drugie, o co opiera się nasz William? Jak macie jakieś pomysły to dajcie znać w komentarzach. Dwie kolejne nowości wyglądają już lepiej. Są to dwa popiersia w skali 1/9, autorstwa Carla Reida:  British Light Dragoon oraz British Heavy Dragoon.

William the ConquerorWilliam the ConquerorWilliam the Conqueror

British Light DragoonBritish Heavy Dragoon

Mitches Military Models

MMM zapowiedziało nowe popiersie USAAF POW. Oczywiste jest, że miniatura wzorowana jest na postaci z filmu Wielka ucieczka granej przez Steva McQueena. Podobieństwo na pewno nie jest idealne i moim zdaniem zbyt dalekie od pierwowzoru, ale za to zdetalowanie jest pierwsza klasa.  Autorem rzeźby w skali 200 mm jest Carl Reid.

USAAF POW

Recon Productions

Jeżeli ta nazwa nic Wam nie mówi to wcale nie znaczy byliście ‚offline’ przez pewien czas. Jest to nowa marka, która właśnie zaprezentowała swoje pierwsze popiersie. USMC BAR-Gunner, Chosin Reservoir, Nov-Dec 1950 został przygotowany w żywicy, w skali 1/9. Co ciekawe odtworzono cały karabin BAR, co jest dość nietypowe dla popiersi. Muszę przyznać, że ta miniatura podoba mi się i to nie tylko dlatego, że detale zostały przygotowane bardzo ładnie, ale również dlatego, że naprawdę widać, że ten żołnierz marznie. Uwierzcie mi, ja widzę jak on szczęka zębami.

USMC BAR-GunnerUSMC BAR-GunnerUSMC BAR-Gunner

 Mil-Mart Miniatures

Highlander (78th Foot) French-Indian War to najnowsza propozycja Mil-Mart Miniatures. Popiersie w skali 1/10 składa się z czterech elementów (właściwie to z trzech bo w zestawie otrzymujemy dwie czapki).  Wydaje się, że detale zostały ładnie przygotowane i tylko od umiejętności modelarza zależy, czy uda się je odpowiednio wyeksponować.

Highlander (78th Foot) French-Indian WarHighlander (78th Foot) French-Indian WarHighlander (78th Foot) French-Indian War

Bravo-6

Ofensywa wrześniowa. Tak Bravo-6 zatytułowało listę nowości, które ogłoszono niedawno. A na liście pięć zestawów o tematyce wojny wietnamskiej:

35046 NVA Counter-SOG Team
35053 US Army Infantry (4) K-9 Team
35060 US G.I.s „Take Five”
35061 US G.I.s „Jerrycans”
35062 US Officers Briefing

Officers BriefingUS G.I.s "Jerrycans"

G.I.s "Take Five"K-9 TeamCounter-SOG Team

Knight Models

Na zakończenie zestawy z serii Batman Miniature Game, w skali 35 mm:

Batman on Batpod
Harley Quinn
Poison Ivy
Penguin Thugs III
Joker’s Clown Set III

BatmanClown

HarleyIvythugs

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *