Pluton w skali 1/35 oraz inne nowości z figurkowego świata | www.Figus.pl - figurki do sklejania
Pluton w skali 1/35 oraz inne nowości z figurkowego świata

Pluton w skali 1/35 oraz inne nowości z figurkowego świata

Kilkudniowe ocieplenie zachęciło większość z nas do skrócenia czasu spędzonego przy modelarskim stoliku i poszukania oznak zbliżającej się wiosny. Producenci jednak nie wstrzymują prac i ponownie otrzymujemy garstkę nowinek. Sporo nowości ukazało się w skali 1/35 (zwłaszcza z okresu wojny w Wietnamie) oraz 54 mm. Knights Models z kolei poszerzył ofertę figurek z serii Władca Pierścieni oraz Batman. Jeżeli chodzi o popiersia to już wiemy jak będzie wyglądał Winston Churchill, o którym wspominaliśmy jakiś czas temu,  Young Miniatures przygotował natomiast specjalne wydania dwóch swoich produktów. Oczywiście to nie wszystko, dlatego zachęcam do lektury figurkowych nowości.

Andrea Miniatures

Zaczniemy jednak od hiszpańskiego wytwórcy, który w tym miesiącu negatywnie mnie zaskoczył. Na liście są trzy nowe pozycje, wszystkie odlane w metalu w skali 54 mm. Pierwsza i najlepsza moim zdaniem to miniatura kowboja niosącego siodło. Druga nowość to pasący się koń. Miniatura przedstawia zwierzę w kiepskiej kondycji z wystającymi kośćmi. Nie podobają mi się zbytnio detale, a i sylwetka wydaje się mieć wady (chociażby lewa przednia noga). Trzecia z figurkowych nowości Zwoethel, Królowa ciemności to figurka fantasy, ale kierująca się w stronę erofantasy.

KowbojKowbojKowboj

Pasący się końPasący się koń

Królowa ciemnościKrólowa ciemnościKrólowa ciemności

First Legion

First Legion przygotował najdłuższą listę  nowości w tym tygodniu. Wszystkie figurki to skala 1/35, odlane w żywicy reprezentujące tematykę wojny w Wietnamie, a dokładnie wojsk USA. Figurki wyglądają bardzo dobrze, posiadają ładne detale i bardzo przypominają postacie z filmu Pluton. Jedynym słabym punktem wydają się karabiny M-16.

FL35041 US 25th Infantry Division Sergeant with CAR-15
FL35042 US 25th Infantry Division Standing with M-16
FL35043 US 25th Infantry Division Kneeling with M-16
FL35044 US 25th Infantry Division Advancing with M-16
FL35045 US 25th Infantry Division Standing Firing M-16
FL35046 US 25th Infantry Division Standing with Ithaca 37 Shotgun
FL35047 US 25th Infantry Division Radio Operator with M-16
FL35048 US 25th Infantry Division Kneeling with M-79 „Bloooper” and M-72 LAW
FL35049 US 25th Infantry Division Standing with M-60

Machine GunnerKneeling soldierStanding soldier

Radio OperatorSoldier with ShotgunRunning soldier

Kneeling soldierStanding soldierSergeant standing

Black Dog

Czeska firma przygotowała cztery nowe zestawy żywicznych figurek izraelskich żołnierzy w skali 1/35. Dwa z nich to pojedyncze figurki, trzeci to połączony zestaw tych figurek, a czwarty to zestaw czterech figurek (dwóch nowych i dwóch o których wspominaliśmy jakiś czas temu). Dodatkowo Black Dog wprowadził do oferty pięć nowych podstawek w skali 1/35 / 54 mm. Trzy z nich sprawdzą się w prezentowaniu niemalże każdej figurki, a pozostałe dwie zainteresują głównie twórców figurek fantasy.

Żołnierz IzraelskiŻołnierz IzraelskiŻołnierze IzraelscyŻołnierze Irzaelscy

Mostek podstawkaBunkierZniszczony budynek

schody w skalePodstawka z grzybami

Knight Models

Oprócz kolejnej porcji mini-figurek do gry (Deadstroke, Robin Arkham City, Green Arrow) Knight Models wypuścił również dwie figurki w skali 70 mm. Pierwsza z nich to Joker,a druga to Saruman. Z uwagi na charakter postać Jokera jest nieco przerysowana, ale w pozytywny sposób. Saruman natomiast idealnie odwzorowuje postać z filmu i emanuje ślicznie oddanymi detalami.

RobinGreen ArrowDeadstroke

JokerSaruman

Young Miniatures

Przywołany we wstępie Young przygotował specjalną edycję limitowaną (po 100 sztuk) dwóch swoich popiersi. Brytyjski pancerniak z kawą (nr kat. SL-001) składa się z 5 elementów, a niemiecki żandarm z psem (nr kat. SL-002) z 12 elementów żywicznych. Obie pozycje reprezentują skalę 1/10. Szczególnie polecane dla tych, którzy chcą mieć odmienną wersje popularnych produktów, bez konieczności własnoręcznych przeróbek.

CoffeebreakBritish Tanker

FeldgendarmerieFeldgendarmerie with firend

Life Miniatures

Zapowiadane ostatnio popiersie Winstona Churchilla nabrało realnych kształtów. Popiersie w skali 1/9 składa się z 7 elementów żywicznych (3 głów do wyboru: w meloniku, w hełmie i bez nakrycia głowy) i prezentuje wysoką jakość detali.

Winston Churchill Winston Churchill

Winston Churchill Winston Churchill

Shamrock Miniatures

Jeżeli nazwa ta niewiele Wam mówi, to nic dziwnego. Firma ta właśnie zapowiedział swoją pierwszą figurkę. Chodzi o Leprechaunaw skali 1/35 (40 mm wysokości). Figurka wygląda interesująco i może być ciekawym dodatkiem do kolekcji. Wśród wstępnych zapowiedzi irlandzkiej firmy w trakcie przygotowania jest m.in. popiersie lidera U2 – Bono.

LeprachaunLeprachaun

LeprachaunLeprachaun

La Meridiana

Zapowiedziane wstępnie w walentynki dwie nowe pozycje z firmy La Meridiana zostały oficjalnie zaprezentowane z niezwykle zachęcająco wyglądającymi box-artami. Dla przypomnienia peirwsza pozycja to 54 mm  40th (Pathan) Rgt. Bengal Infantry, 1895, a druga to Skijager Division – Eastern Front, 1944 w skali 1/10.

Pathan reg.Pathan reg.Pathan reg.

SkijaegerSkijaegerSkijaeger

 

 

2 komentarze do “Pluton w skali 1/35 oraz inne nowości z figurkowego świata”

  1. Wojtek napisał(a):

    Life Miniatures robi duże wrażenie kolejnymi popiersiami. Podoba mi się w nich rzeźba oraz wyrazista kolorystyka.
    Fajnie wyglądało by połączenie popiersi Churchilla i czołgisty (pewnie z załogi… Churchilla) na jednej podstawce. Spojrzą sobie wymownie w oczy.

  2. piotrk napisał(a):

    Churchill bije wszystkich na głowę!czy to w „talerzu”czy też bez!!:-)Co do koszernych figurek z BD to czekam na czołgistów i załogę pojazdu ..zawsze mnie zastanawia co oni noszą na głowach??!!:-)na „wietnamskich”tankistów też czekam..może FL ich „popełni”??

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *